Chociaż wakacje już dawno dobiegły końca, nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal czerpać z życia. Jesień wcale nie jest synonimem nudnych wieczorów z kubkiem kawy i laptopem. Wciąż możesz kreatywnie spędzać czas. Jak? Już tłumaczymy!

Gdy kamera GoPro w pogotowiu...

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem tego maleństwa, na pewno w czasie wspomnianych już wakacji kilka baterii akumulatorowych rozładowało się z przeciążenia. Nie problem – tu naładować, tam zakupić nowe, o większej pojemności (baterie hurt, hurtownie akumulatorów się kłaniają). No mniejsza. Mamy tylko nadzieję, że nie rozładowały się Twoje baterie kreatywności i energii, ponieważ do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu! Warto go wykorzystać.

Wracając jednak do tematu, kamera GoPro, aparat w telefonie, kamera czy aparat cyfrowy dały Ci możliwość stworzenia niepowtarzalnych zdjęć, które są Twoją bazą wspomnień z tego czasu na kolejne lata. Oczywiście, zdjęcia i filmy możesz tworzyć dalej, jesień to jednak idealny czas, by poukładać wspomnienia, uporządkować pamiątki i zaplanować kolejne cele. Nie czekaj, gdyż nikt nie zrobi tego za Ciebie – zgraj zdjęcia, przejrzyj i wywołaj wybrane. Pozwolą Ci one stworzyć niezapomnianą pamiątkę z wakacji, dzięki której będziesz mieć okazję wykazać się kreatywnością i wykorzystasz pozostałą energię. Do dzieła!

Scrap-album? Scrapbooking, hand-made

Nie musimy robić albumu od zera, spokojnie możemy użyć gotowej bazy, którą zakupimy w każdym sklepie do scrapbookingu. To, co jest nam potrzebne w każdym wypadku, to koncepcja, z czego i jaki chcemy mieć album – scrapbooking to rozległa dziedzina i niekończące się inspiracje, dlatego wykorzystać możemy praktycznie wszystko – koraliki, cekiny, stemple, naklejki czy drobne papierowe ozdoby, na przykład serduszka. Jeżeli zechcemy robić album od zera, przydadzą nam się również: kartki grubszego papieru (może być wizytówkowy), dziurkacz, nożyk do tapet, papier do scrapbookingu, wydrukowane lub wycięte z tektury napisy, klej lub taśma dwustronna.

Gdy mamy już naszą bazę, czyli zbindowane strony i okładkę, nadszedł czas na ozdabianie albumu – strona po stronie. Wykorzystujemy zdjęcia z wakacji, wycinanki, na przykład z kartek pamiątkowych z ozdobnych miejsc czy ulotek odwiedzanych knajp. Wszystko, co obudzi nasze wspomnienia.

Wyczerpmy przy tym zasoby kreatywności i energii, a potem, do kolejnego wspaniałego lata, spokojnie ładujmy baterie. Przydadzą nam się na pewno na wakacje 2020!