Sztandarowe produkty z fotograficznej oferty marki Sony to aparaty cyfrowe, przede wszystkim bezlusterkowce. Ale przecież nie zamykają one asortymentu foto Sony! Dziś zaprezentowaliśmy cztery modele urządzeń należące do czterech różnych kategorii. Przekonaj się, o jakie kategorie chodzi oraz dlaczego wybraliśmy właśnie te modele. Wybierz najlepszy sprzęt do fotografowania i filmowania.

Aparaty bezlusterkowe Sony: A7R II

Aparaty Sony bezlusterkowcami stoją. Są to urządzenia zarówno dla profesjonalistów, jak i osób stawiających pierwsze kroki na polu fotografii. W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy wyróżnić aparat Sony A7R II, ponieważ przy zachowaniu nowoczesnych funkcji i wysokiej funkcjonalności odznacza się atrakcyjną ceną. Ma pełnoklatkową matrycę CMOS z 42,4 Mpix, 5-cio osiową stabilizację obrazu i o wizjer współczynniku powiększenia 0,78x. Nie tylko my zwróciliśmy na niego uwagę! Sony A7R II otrzymał nagrodę  w kategorii najlepszego profesjonalnego bezlusterkowca przyznawaną przez TIPA, czyli globalną organizację zrzeszającą czasopisma fotograficzne.

Aparaty kompaktowe Sony: DSC-HX99

Nie każda sytuacja wymaga używania lustrzanki czy bezlusterkowca. Kiedy wystarczą nam zadowalające efekty bez "efektu wow", możemy sięgnąć po aparat kompaktowy, np. Sony DSC-HX99. To doskonały sprzęt do nauki, a także na wycieczki, wakacje i festiwale. Jest... najmniejszym na świecie aparatem z zoomem 24–720 mm! Ma inteligentny system AF i funckję Eye AF, więc zdecydowanie daleko mu do zwykłego kompaktu z początku XXI wieku. Aparat Sony DSC-HX99 cechuje ISO 80-6400, rozdzielczość 18,2 MP i możliwość nagrywania filmów w 4K QFHD.

Tradycyjne kamery Sony: FDR-AX33

Bardziej od obrazu nieruchomego cenisz ruchomy, pełny życia i oddający sytuacje 1:1? Kamery Sony powinieneś zatem znać. Nie mają sobie równych. Sony FDR-AX33 funduje obraz 4K, ma stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot, obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T 29,8 mm. Potężna funkcjonalność stoi w kontrze do kompaktowego rozmiaru – kamera Sony FDR-AX33 jest mała, lekka i poręczna. Nakręcisz nią stabilne i pozbawione drgań filmy w tłumie: na festiwalach, koncertach, podczas wydarzeń sportowych.

Kamery sportowe Sony: DSC-RX0

Kręcenie filmów z ręki nie zawsze jest możliwe. W takich przypadkach sprawdza się kamera sportowa Sony, alternatywa dla GoPro. Sony DSC-RX0 jest mała, wodoodporna, odporna na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Ma przetwornik obrazu typu 1.0 o rozdzielczości ok. 15,3 Mpix. Intensywny kontrast i wysoka ostrość dają filmującemu wgląd w detale. Kamera Sony DSC-RX0 ma moduł Wi-Fi i można nią sterować za pomocą smartfona. Tak jak tradycyjna kamera Sony ukazana wyżej umożliwia nagrywanie materiału w jakości 4K.