Świeżo upieczeni rodzice zapraszają Cię na chrzest, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent? A może wiesz, że Twoi bliscy spodziewają się dziecka i wraz z nimi wyczekujesz tej wspaniałej chwili? Oczywiście, że pomożemy Ci znaleźć odpowiedni podarunek! Poszukaj go wraz z nami!

Nie bój się pytać

Upominek dla niemowlęcia musi spełniać dwie funkcje – być pamiątką, ale i podarkiem praktycznym. Dobrze jest więc do wszystkiego, co wpadnie Ci w oko, dodać pamiątkową kartkę, na przykład ze zdjęciem dziecka, lub można także oprawić kartkę w antyramę. No dobrze, ale co do niej? Przede wszystkim weź pod uwagę najprostszą, ale i najbardziej praktyczną i pomocną opcję – zapytaj rodziców maluszka, jakim prezentem mógłbyś wesprzeć ich w nowej roli.

Być może powiedzą Ci, że przyda im się kołderka i poduszka do nowego łóżeczka lub body, którego wskażą Ci rozmiar. Ubranek nigdy za dużo, pamiętaj! Nawet jeśli dziecko z nich wyrośnie, body wyszywane z imieniem malucha może stać się dla niego pamiątką na całe życie.

Prezenty dla dziecka i dla rodziców

Dobrze jest również wziąć pod uwagę, by z prezentu skorzystały dwie strony – obdarowane dziecko oraz jego rodzice. Przejrzyj niejeden blog dla rodziców, by poznać pomysły innych, którzy mierzyli się z podobnym wyzwaniem. Możesz także przeglądać katalogi oraz asortyment sklepów dziecięcych, pamiętaj jednak, by ewentualne zabawki dopasowywać do wieku dziecka. Popytaj także innych członków rodziny, czy, na przykład, są chętni, by zrobić zrzutkę i za zebrane wspólnie pieniądze kupić droższy i praktyczniejszy prezent. Coraz częściej przez poszukiwaczy prezentów dla niemowląt wybierane są elektroniczne nianie, choć wciąż nie należą do najtańszych upominków.

Świetnym wyborem na prezent dla niemowlaka będzie mata edukacyjna, na której bawić się będą i rodzice, i dziecko. Podobną radość może sprawić przyczepka rowerowa – jeśli masz pewność, że rodzice to rowerzyści, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Ze źródeł takich jak blogi, czasopisma i artykuły dowiesz się, że jest to świetny sposób na wzmocnienie relacji rodzic – dziecko, który ma także pozytywny wpływ na zdrowie malucha.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, czy dobrym pomysłem jest uniwersalna koperta, za której zawartość rodzice sami będą mogli wybrać upominek, nie wahaj się. Pamiętaj jednak, by wręczyć ją wraz z drobnym upominkiem pamiątkowym, na przykład kartką.