Każdemu mieszkańcowi Polski północ kojarzy się tylko i wyłącznie z morzem. Nasz Bałtyk ma swoich fanów w całym kraju, w każdym województwie, niezależnie od odległości i liczby przesiadek, którą trzeba wykonać przy okazji jechania na swój urlop pociągiem.

Wiele nadmorskich miejscowości

Najlepszą motywacją do ciągłego rozwoju jest zawsze konkurencja, która nas otacza. Na ciągnącym się kilkaset kilometrów polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego znajdziemy mnóstwo miejsc przygotowanych dla turystów. W każdym z tych miasteczek znajdziemy smażalnie rybne, parki rozrywki, a przede wszystkim komfortowe pokoje z widokiem na morze. Krynica Morska, Darłowo, czy też Świnoujście - można wymieniać te miejscowości bez końca. Warto zauważyć, że nie ma różnicy, czy szukamy miejsca na urlop w województwie zachodniopomorskim, czy też bliżej Gdańska - wszędzie znajdziemy najwyższą jakość w dużej liczbie aspektów.

Bliskość jezior

Geologia terenów, na których obecnie leży Polska, uformowała przez wiele tysięcy lat niezwykle interesujące formy naturalne. Z pewnością do takich można zaliczyć jeziora przybrzeżne, takie jak położone tuż obok Słowińskiego Parku Narodowego Łebsko i Gardno. Można tam zarówno łowić ryby, do czego idealnie nada się wędka bolonka, jak i skorzystać z wypożyczalni rowerów wodnych i kajaków, który zlokalizowanych na brzegach jezior jest mnóstwo. Niedaleko wybrzeża znajdziemy mnóstwo atrakcji nawet dla tych, którzy nie przepadają za samym morzem.

Piasek pod stopami

Wiele osób może doznać lekkiego szoku, jak spojrzy na zdjęcia kamienistych plaż w Chorwacji, czy też w niektórych miejscach Półwyspu Iberyjskiego. Jesteśmy niezwykłymi szczęściarzami, że to właśnie bałtyckie wybrzeże, poza kilkoma kilometrami klifów, charakteryzuje się szerokimi, wielokilometrowymi piaszczystymi plażami, ciągnącymi się nierzadko aż po horyzont. Zlokalizowane tuż obok punkty gastronomiczne pozwalają nam na spędzenie kilku godzin opalania się na polskim słońcu, bez konieczności powrotu do pokoju, czy też hotelu.