Kiedy nie ma możliwości udać się do barbera, dobrze jest wiedzieć, jak prawidłowo zadać o swoją brodę w domu. Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko stylizacja, ale również dbanie o wysoką jakość zarostu stosując specjalnie przeznaczone do tego produkty. Poznaj kilka wskazówek, jak sprawić, aby Twoja broda i wąsy wyglądały dobrze każdego dnia.

Kiedy należy strzyc brodę?

Jeśli zapuszczasz brodę, warto jest pilnować jej odpowiedniego wzrostu. W początkowej fazie nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Aby zadbać o długość krótkiej brody, wystarczy trymer lub maszynka, którą każdy z nas posiada w domu. Jest to proste, dzięki dostosowanym nakładkom, jakie posiadają trymery. Wybierz odpowiednią nakładkę i przeciągnij po całej brodzie, nadając jej tym samym kształtu i równomiernej długości włosów. Aby usunąć włoski z miejsc, w których nie chcesz mieć zarostu, ściągnij nakładkę i ogol miejsce do zera. Możesz w tym celu posłużyć się również zwykłą maszynką do golenia, jednak będzie to bardziej żmudna praca.

Łatwe golenie

Chcąc ogolić brodę na zero, dobrze jest użyć w tym celu produktów pomocniczych, takich jak olejki do golenia. Zapewniają one dobry poślizg ostrza i są przy tym całkowicie naturalne. W przeciwieństwie do żeli i pianek olejki posiadają naturalne właściwości łagodzące, dlatego świetnie nadadzą się dla skóry wrażliwej. W przypadku zacięcia się zawarte w olejku składniki doskonale odkażą skórę i pomogą w jej lepszym gojeniu. Po goleniu z pomocą olejków skóra jest elastyczna, miękka i nawilżona. Dodatkowo można je bez obaw stosować zarówno z maszynkami jednorazowymi, jak i elektrycznymi, bez obaw o uszkodzenie czy stępienie ostrza. Produkty tego typu są wydajne i co najważniejsze w pełni naturalne.

Pielęgnacja to podstawa

Oprócz samego przycinania zarostu musimy wziąć pod uwagę również jego pielęgnację. Włosy na brodzie, tak samo, jak i na głowie, potrzebują odżywienia, aby rosły gęste i mocne. Źle dobrane kosmetyki lub niestosowanie pielęgnacji może prowadzić do nierównomiernej, słabej jakości brody. W sieci można znaleźć wiele naturalnych kosmetyków takich jak olejki, woski czy odżywki. Wystarczy wcierać je regularnie w zarost, a także  dbać o jego prawidłowe przycinanie i gotowe. Aby broda była gęsta i lśniąca, zadbaj również o jej czesanie i mycie. Przed każdą pielęgnacją umyj brodę specjalnie stworzonym do tego szamponem, który delikatnie oczyści ją z kurzu i brudu, a także odżywi. Tak przygotowana broda będzie lśniąca i dokładnie ułożona, dzięki czemu niechciane włoski nie będą z niej odstawać i psuć wyglądu całości.