Dzień ślubu i wesela stanowi jedno z istotniejszych wydarzeń w dorosłym życiu. Zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować się do tego dnia? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które powinny Ci to ułatwić!

Zacznij od dekoracji stołu weselnego

Gdy wybierzesz już salę, w której odbędzie się przyjęcie weselne, kolejnym krokiem powinno być przygotowanie dekoracji na tę okoliczność. Wiele par decyduje się na jeden motyw przewodni, który jest dominującym w wykorzystywanych ozdobach. Dekoracje stołu weselnego możesz po części przygotować samodzielnie, albo kupić je w sklepach, które specjalizują się w wytwarzaniu takich tematycznych ozdób. Różnorodność dostępnych modeli powoduje, że każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie dokładnie taki rodzaj, jaki będzie korespondował z wybranym wcześniej stylem.

Metryczki i winietki to kolejne niezbędniki na weselne stoły

Kiedy już doprecyzujecie styl, w jakim ma być udekorowana sala weselna, kolejnym etapem będzie przygotowanie metryczek i winietek. Najlepiej zająć się tym wówczas, gdy goście potwierdzą już swoją obecność. W sytuacji, gdyby mieli np. odwołać przybycie - na ich miejsca można zaprosić inne osoby, i wówczas dopiero zająć się przygotowaniem winietek. To tylko z pozoru jedynie eleganckie drobiazgi, w ogólnym rozrachunku pomogą zbudować nastrojowy klimat. Warto zadbać o odpowiednią oprawę tego dnia!

Dywany nowoczesne w stylu boho?

Przy planowaniu weselnych kompozycji nie sposób pominąć także takich elementów wyposażenia jak tekstylia. Makramy, dywany nowoczesne czy zasłony, to wszystko pomoże Wam w stworzeniu wyjątkowej aury podczas weselnej zabawy. Dzięki temu stworzycie też piękne tło do zdjęć, które będą stanowić piękną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Na rynku znajdziecie ogrom dywanów i makram w przeróżnych kolorach i kształtach, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wzór!

Jeśli nie chcesz kupować takich ozdób, warto zorientować się w możliwościach, jakie oferują wypożyczalnie takich weselnych dekoracji. Może się okazać, że będzie to pod wieloma względami bardziej opłacalne niż jednorazowy zakup przedmiotów, które będą później stanowić jedynie sentymentalną pamiątkę w czeluściach piwnicy czy garażu. To także podejście w duchu less waste!

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Wam inspiracji dotyczących planowania uroczystości weselnej. Jest to jednak zaledwie kropla w morzu zadań koniecznych do wykonania przed tym szczególnym dniem. Warto zatem przystąpić do przygotowań jak najwcześniej, aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.