Twoje domowe studio fotograficzne: Co potrzebujesz?

Do realizacji profesjonalnych zdjęć nie potrzeba drogich studiów ani sprzętu za tysiące złotych. Z pomocą prostych rozwiązań można stworzyć domowe studio, które osiągnie zadziwiająco dobre wyniki. Kluczem do sukcesu jest rozumienie światła, ostrości obrazu i kadrów. Często, lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w dobrą kompaktówkę, taką jak na przykład rocoh gr iii , zamiast inwestować w drogie lustrzanki. Są one łatwe w obsłudze i doskonale nadają się do zastosowań domowych.

Światło

Światło to podstawa fotografii. Jeżeli chcemy robić dobre zdjęcia, niezależnie czy mamy lustrzankę, czy rocoh gr iii, musimy nauczyć się jak zarządzać światłem. Do oświetlenia naszych zdjęć możemy wykorzystać lampy, które mamy w domu, wymieniając w nich świetlówki na bardziej profesjonalne żarówki studyjne.

Ostrość i kadry

Ostrość i kadry to kolejny istotny punkt w fotografii. Wykorzystując prosty sprzęt, tak jak np. rocoh gr iii, musimy szczególnie zwracać uwagę na te dwa elementy. Zadbajmy o stabilizację aparatu, może to być profesjonalny statyw, ale w domowych warunkach sprawdzi się nawet zwykły stolik.

Magiczne sztuczki i tipsy: Jak zrobić profesjonalne zdjęcia?

Fotografia to pasja, której tajniki możemy zgłębiać przez całe życie. Niemniej jednak są pewne uniwersalne zasady, które niezależnie od sprzętu, którym dysponujemy - nie ważne czy używamy rocoh gr iii czy lustrzanki, pozwolą nam robić lepsze zdjęcia.

Reguła Trzecich

Reguła Trzecich to jedna z podstaw fotografii, możemy jej używać zarówno robiąc zdjęcia smartfonem jak i rocoh gr iii. Polega ona na podziale kadru na 9 równych części przez dwie pionowe i dwie poziome linie. Elementy, które chcemy uwypuklić powinniśmy umieścić na przecięciach tych linii.

Unikaj wstrząsów

Ręce drżą. To nie jest żadna ujma, drżą ręce każdemu. Problem pojawia się, kiedy te drgania przenoszą się na zdjęcia - są one najprostszą drogą do zepsucia jakiegokolwiek zdjęcia, dlatego ważne jest zadbajmy o to aby aparat był stabilny podczas robienia zdjęcia.

Twój drogowskaz do perfekcyjnych kadrów: Najlepsze aplikacje i akcesoria

Choć staramy się robić fotografie za pomocą prostego sprzętu, nie znaczy to że będziemy robić wszystko sami. Istnieje wiele aplikacji i akcesoriów, które pomogą nam w tej sztuce.

Aplikacje

W dobie smartfonów wykorzystanie aplikacji do poprawy naszych zdolności fotografowania jest wręcz nieuniknione. Np. z pomocą takich aplikacji jak Lightroom, Snapseed czy VSCO możemy edytować nasze zdjęcia, dodawać filtry, poprawiać kontrast, jasność czy nasycenie.

Akcesoria

Każdy szanujący się fotograf posiada oprócz aparatu także szereg akcesoriów. Nawet posiadacze prostego sprzętu takiego jak rocoh gr iii zauważą różnicę po zastosowaniu dobrego statywu, filtrów do obiektywu, lub profesjonalnej lampy błyskowej.