Sylwester bez wątpienia należy do najważniejszych wydarzeń w całym roku. To właśnie ten dzień stanowi pewnego rodzaju podsumowanie, po którym zaczynamy kolejne 365 dni, pełne wrażeń i nowych wyzwań. Na całym świecie możemy zaobserwować różne propozycje świętowania Nowego Roku.

Wystrzał szampanów co godzinę

Dla tych, których pojedyncze pokazy sztucznych ogni nie ekscytują tak bardzo, istnieje alternatywa przeżycia kilkunastu obchodów Nowego Roku w jeden wieczór. Jak to możliwe? Wynika to z różnych stref czasowych, które występują na kuli ziemskiej. Pierwsi w kolejny rok kalendarzowy wchodzą mieszkańcy malutkiego Kiribati na Oceanie Spokojnym. Kiedy my słuchamy dzwonów kościelnych ogłaszających południe, na Pacyfiku otwierają się już szampany. Ekskluzywną formą spędzenia tego wyjątkowego wieczoru jest lot samolotem na wschód, dzięki czemu nawet kilkanaście razy można świętować rozpoczęcie nowego roku. Wszystko to ze względu na ciągłą zmianę położenia i cofania zegarów o kolejną godzinę.

W rodzinnym gronie

Coraz częściej odchodzi się od hucznej celebracji w zatłoczonych lokalach, restauracjach i klubach, a wybiera się kameralne domówki w otoczeniu najbliższych. Na takie okazje idealnie sprawdzają się gry fabularne, których rozgrywka opiera się na planszy, oraz wyobraźni uczestników. Innym rozwiązaniem, znacznie bardziej tradycyjnym, jest gra w karty lub kości. Te dwie formy rozrywki znajdują coraz więcej pozytywnych opinii wśród młodszych pokoleń, dzięki czemu można urozmaicić czas spędzony ze swoimi dziadkami, bądź rodzicami.

Hinduskie tradycje

Indie i ich kultura oparte są na feerii barw, pomimo coraz większych slumsów w największych miastach. W tę filozofię idealnie wpisuje się kolorowy proszek holi. Wszelkie święta nie mogą się odbyć bez tradycyjnego rzucania w siebie całkowicie nieszkodliwym proszkiem. Zarówno unoszący się pył, jak i szeroka gama kolorów na twarzach uśmiechniętych osób dają niezwykły obraz szczęścia i radości, którego nie da się pokazać bardziej.