Kto z nas nie kocha swoich dziadków? Z pewnością każdy z nas darzy ich wyjątkowym i ciepłym uczuciem! W końcu to jedne z najważniejszych postaci w całym naszym życiu. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziadka warto zatem rozpocząć poszukiwania idealnego upominku. Dziś mamy dla ciebie kilka praktycznych inspiracji!

Klasyka, czyli książka

W przeszłości zdecydowana większość mężczyzn regularnie oddawała się lekturze książek, dlatego świetnym prezentem z okazji Dnia Dziadka będzie właśnie dobra książka. Kryminał, komedia, a może coś bardziej lirycznego? Ty najlepiej wiesz, jaką literaturę preferuje twój dziadek! Doskonałym pomysłem są również popularne i niezwykle interesujące książki biograficzne, które w ostatnich latach biją prawdziwe rekordy popularności. Sprawdź, z jakimi postaciami z historii lub współczesnej rzeczywistości utożsamia się twój dziadek i postaw na dzieło w postaci biografii lub autobiografii! A może coś z młodości seniora lub opis życia i twórczości jego ulubionego zespołu muzycznego? Możliwości jest tak wiele, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego, co pozwoli dziadkowi na długie godziny pogrążyć się w doskonałej lekturze!

Coś dla zdrowia psychicznego

Kolejną propozycją na naszej dzisiejszej liście są wszelkiego rodzaju upominki, które mają na celę poprawę zdrowia psychicznego twojego ukochanego dziadka. Niestety, ale osoby starsze bardzo często zbyt mocno skupiają się na swoim zdrowiu i kondycji fizycznej, pomijając poniekąd aspekty związane z psychiką. Nie mamy tu oczywiście na myśli kiprowania dziadkowi specjalnych suplementów czy leków, ponieważ mogłoby go to niepotrzebnie urazić. Dużo lepszą opcją jest np. zainwestowanie w przedmiot, który będzie pełnił funkcję swego rodzaju terapii zajęciowej i jednocześnie ćwiczył manualne umiejętności seniora, co znacznie zmniejsza wystąpienia demencji. Dobrym pomysłem jest np. popularna kaligrafia czy zestaw do szydełkowania.

Coś męskiego i praktycznego

Jeśli twój dziadek mimo sędziwego wieku wciąż czuje się w pełni sprawnym mężczyzną i pozostaje aktywny lub po prostu ceni sobie klasyczne i eleganckie rozwiązania, postaw na upominek zgodny z jego preferencjami. Może być to np. pełna klasy i dobrego stylu zapalniczka z grawerem typu Zippo, która z całą pewnością go zachwyci i stanie się ulubionym gadżetem. Jeśli chodzi o grawer, postaw na coś sentymentalnego, czyli np. krótkie wyznanie sympatii wraz z datą i twoim imieniem. Taki prezent bez wątpienia wywoła na twarzy jubilata prawdziwą radość i wdzięczność!