Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłów na prezent dla swojego dziecka, czy może udajesz się w odwiedziny do rodziny lub znajomych, w których mieszka żądny zabawy kilkulatek - poniżej podpowiadamy co może sprawić przyjemność dziecku, a jednocześnie pomoże mu w rozwoju.

Zachęć malucha do rysowania!

Nigdy nie jest za późno na naukę i ćwiczenie nowych umiejętności. Jeżeli zatem szukasz pomysłu na podarunek dla kilkulatka czy może nastolatka - dobrym pomysłem może być książka pomagająca sprawdzić się w sztuce rysowania oraz ołówki z nadrukiem czy kredki. Kto wie, może dzięki temu podarunkowi otworzysz nowy rozdział w życiu hobby? Każdy moment jest dobry na odkrycie nowych zainteresowań. Czas spędzony na nauce rysunku nigdy nie będzie czasem straconym - cierpliwość, ćwiczenie pewnej ręki i spostrzegawczości, skupienie podczas odwzorowywania detali - to wszystko stanowi pakiet praktycznych umiejętności, które przydadzą się także w dorosłym życiu!

Nauka pięknego pisma? Czemu nie!

Kaligrafia to nauka starannego i zdobnego pisania. W czasach postępującej cyfryzacji uległa zapomnieniu - otaczają nas e-dokumenty czy e-podpisy. Coraz rzadziej korzystamy z form papierowych - warto zachęcić do tego nasze dzieci. Wspólna nauka wyjątkowego pisania to także okazja do wspólnej zabawy i spędzania czasu na nowym odkrywaniu sztuki pięknego pisma. Kaligrafia wymaga skupienia i wyciszenia się, koi nerwy i pomaga w zrelaksowaniu się. Korzyści wynikające z praktykowania tej sztuki są nieocenione i na tyle uniwersalne, że zarówno rodzice jak i dzieci mogą doskonale bawić się przy tej aktywności, a przy okazji nabywać nowych umiejętności! Z pewnością każdy znajdzie w tym coś dla siebie.

Aktywizujące gry planszowe

Chyba każdy z nas w dzieciństwie grał w planszówki. Warto wrócić do tej tradycji i urozmaicić czas wolny. Pokazanie dziecku, że można świetnie bawić się nie tylko za ekranem komputera jest szalenie ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy smartfon stanowi w zasadzie nieodzowny element wyposażenia każdego nastolatka. To powinno w pełni wyjaśniać, czemu warto od najmłodszych lat spędzać z dzieckiem na czas na aktywnościach, które nie są związane z ekranem telewizora, komputera czy telefonu. Wyspa dinozaurów gra planszowa jest polecana dla dzieci od 7 roku życia. Krótkie i dynamiczne rozgrywki oraz możliwość gry nawet w 6 osób sprawia, że ten tytuł może być jednym z Waszych ulubionych! Warto włączyć go do swojej kolekcji gier i świetnie bawić się wspólnie z rodziną.

Nie zwlekaj i wybierz choć jedną z powyższych propozycji - uśmiech na twarzy dziecka będzie tego wart!