Golenie jest częścią codziennego męskiego rytuału. Niezależnie od tego, czy preferujesz krótki zarost lub brodę, potrzebne są odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Golenie może powodować różne podrażnienia, objawiające się zaczerwienieniem lub swędzeniem. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków dostosowanych do indywidualnych potrzeb mężczyzny oraz rodzaju zarostu.

Pianka do golenia

Pianka jest najbardziej popularnym oraz najczęściej wybieranym przez mężczyzn produktem używanym do golenia. Bez problemu znajdziemy go w każdej drogerii. Jest łatwa w aplikacji, a jej składniki powodują zmiękczenie zarostu, co ułatwia golenie. Dobrej jakości pianka, z naturalnym składem posiada również właściwości pielęgnujące, które nawilżą i odżywią skórę. Minusem może być fakt, że poprzez swoją konsystencję może spłynąć z twarzy, jeśli nałoży się jej za dużo. Dodatkowo wraz z usuwaniem włosków, pianka może zapychać maszynkę, co znacznie skraca jej żywotność. Warto wybierać pianki z naturalnym składem, bez dodatku alkoholu, aby skutecznie pozbyć się zarostu.

Olejki do golenia

Olejki do golenia zyskują coraz więcej zwolenników i stają się coraz bardziej popularne. Zawierają naturalne olejki odżywcze, między innymi jojoba oraz arganowy. To zapewnia skórze nawilżenie i chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Olejki do golenia zmiękczają zarost oraz ułatwiają poślizg maszynce, dzięki czemu golenie jest szybsze i przyjemniejsze. Po spłukaniu zostawiają na skórze cienką powłokę, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. Minusem może być tłusta konsystencja, która nie każdemu przypadnie do gustu.

Mydło do golenia

Mydło do golenia to zdecydowanie produkt warty uwagi. Do jego użycia przydatny będzie pędzel do golenia, który pomoże wyrobić pianę oraz nałożyć ją na skórę twarzy. Drugim niezbędnym narzędziem jest naczynie, w którym będziemy wyrabiać pianę. Ogromną zaletą jest fakt, że piana jest gęsta, co ułatwia jej aplikację. Dodatkowo dobrze trzyma się skóry, dzięki czemu ostrze bezproblemowo prowadzi się po twarzy. Dzięki temu na skórze, po goleniu nie występują podrażnienia. Mydło do golenia szczególnie polecane jest dla mężczyzn posiadających wrażliwą skórę, skłonną do zaczerwieniania. Warto również zwrócić uwagę, aby w składzie występowały naturalne składniki.

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do golenia dla mężczyzn. Ich wybór to kwestia indywidualna. Przed zakupem warto zastanowić się, czego potrzebuje nasza skóra. Wybór kosmetyków z naturalnym składem zmniejszy ryzyko występowania podrażnień.