Małymi krokami zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim czas, w którym obdarowujemy prezentami bliskie nam osoby. Być może w tym roku chciałbyś zaskoczyć swoich najbliższych i podarować im wyjątkowy i niezwykle kreatywny prezent? Sprawdź ciekawe i niepowtarzalne pomysły!

Własnoręczny prezent

Nic tak nie ucieszy najbliższych, jak własnoręcznie robiony prezent. Za pomocą takiego upominku możemy wyrazić swoje uczucia do osoby obdarowanej i dać jej prezent od serca. Taki upominek z pewnością będzie czymś szczególnym i wyjątkowym. Nie każdy własnoręcznie robiony prezent wymaga ponadprzeciętnych zdolności manualnych. W wyborze odpowiedniego upominku pomoże nam sklep decoupage, w którym znajdziemy wszelkie pomoce przydatne do wykonania podarunku. Świetnym pomysłem może być na przykład ozdobione przez nas pudełko na biżuterię lub album ze wspólnymi zdjęciami.

Spersonalizowany prezent

Im bardziej spersonalizowany prezent, tym bardziej kreatywny i wyjątkowy. Zastanawiając się nad niepowtarzalnym upominkiem, warto wziąć pod uwagę, że powinno to być coś co łączy Cię z osobą, którą chcesz obdarować. Mogą to być wspólne zdjęcia, nawiązanie do wspomnień lub zainteresowań danej osoby. Świetnym pomysłem będzie montaż filmów i zdjęć ze wspólnie spędzonych wakacji z ukochanym lub drzewo genealogiczne na prezent dla dziadków, wykonane ręcznie. Może to być również coś, co pomoże ukochanej osobie w rozwijaniu swoich pasji, jak na przykład kurs nurkowania. Tego typu prezenty z pewnością wywołają uśmiech, gdyż są niepowtarzalne i w pełni dopasowane do najbliższej na osoby. Zrezygnuj zatem z klasycznych świątecznych prezentów, jak kolejna para ciepłych skarpet czy książka i zastanów się nad oryginalnym prezentem, który zaskoczy i wzruszy najbliższą osobę!

Dla kreatywnej duszy

Kreatywny i oryginalny prezent sprawdzi się idealnie dla osoby, która posiada artystyczną duszę i doświadczenie w różnego rodzaju pracach plastycznych. Wcale nie musimy dorównywać umiejętnościami manualnymi do osoby, którą chcemy obdarować. Wystarczy odrobina kreatywnego myślenia, aby wybrać prezent idealny! Obecnie bardzo popularne są zestawy posiadające różnego rodzaju artykuły dla plastyków. Na przykład zestaw pędzli i farb oraz obraz z pomocniczymi liniami i numerkami. To świetny pomysł dla osób, które uwielbiają malować i chcą podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie. Różnego rodzaju kreatywnych zestawów typu DIY jest wiele i z pewnością uda nam się znaleźć coś interesującego!