Mamy świadomość tego, że dla niektórych nauka pisania stanowi niemałe wyzwanie. Doskonale to rozumiemy, nie każde dziecko musi być alfą i omegą. Nie wszyscy też pojmują wszystko od razu. Właśnie dlatego pragniemy Ci pomóc i zaproponować opcje, które realnie wpłyną na zdobycie umiejętności poprawnego pisania. Oczywiście uwzględniamy też estetyką i to, żeby powstałe słowa, zdania były po prostu ładne. Sprawdź nasze metody!

Zacznijmy od zwykłego pióra

Kaligrafia to podstawa, jeżeli chodzi o naukę pisania. To nie tylko nauka pisania samego w sobie, ale też sztuki pięknego pisania. Aby pisać w taki sposób, początkowo pióro będzie wręcz niezbędne. Nie mamy wątpliwości, że Twojemu dziecku przyda się porządny zestaw. Dobrze jest więc wcześniej poczytać opinie na temat najlepszych piór, aby dostosować jego wielkość do wieku dziecka. Zazwyczaj makuchy mają znacznie mniejsze pióra od dorosłych. Dzięki temu bez problemu chwytają za narzędzie i wykonują nim płynne ruchy. Jednak mimo wszystko jako rodzic musisz usiąść ze swoim maluchem i wytłumaczyć mu dokładnie wszystkie zasady. Dopiero wtedy przyjdą efekty, jakich oczekujesz. Gwarantujemy Ci, że będziesz zadowolony z takiego zakupu, który pomoże Twojemu dziecku nauczyć się idealnie pisać.

Może tak odpowiedni ołówek?

Wbrew pozorom czasami ołówki okazują się dużo lepsze. Ciekawe ołówki z nadrukiem tym bardziej przyciągną Twoje dziecko. Ważne, aby nadruk był kolorowy, a najlepiej bajkowy. Wtedy Twoje dziecko zostanie skutecznie zainteresowane danym przedmiotem i chętnie zabierze się za naukę pisania. Nie zawsze łatwo jest przekonać malucha, że to ważne. W związku z tym nie traktuj tego jako przykry obowiązek, a pokaż dziecku, że nauka czegoś nowego może być po prostu bardzo fajna! Dopiero wtedy nastawienie dziecka ulegnie konkretnej zmianie, natomiast ty zobaczysz, że coraz chętniej sięga po ołówek, a potem pióro. Spróbuj metody nagradzania i zachęcania, a nie zmuszania malucha do tej czynności. Wtedy ta będzie mu się dobrze kojarzyć.

Gry planszowe stanowią źródło nauki

Jeżeli tradycyjne metody nie działają i dziecko wciąż nie ma ochoty na pisanie, trzeba dać mu odrobinę spokoju, a potem zagrać...w grę. Przykładowo wyspa dinozaurów gra planszowa, w końcu nauka pisania związana jest też z czytaniem, a to równie potrzebne dla Twojego maluszka. Sięgnij więc po jedną z ciekawych propozycji i rozpocznij przyjemny wieczór ze swoim dzieckiem. Zagrajcie najlepiej całą rodziną. W końcu, czemu nie? Mamy nadzieję, że powyższe rady sprawdzą się u was z powodzeniem.