Na dzień, w którym odbywają się szkolne zawody sportowe, z niecierpliwością czeka wielu młodych sportowców – jak podkreślić wagę tego wydarzenia? Co zrobić, aby wyjątkowo poczuł się każdy uczestnik takich zawodów, a nie tylko zwycięzcy? Spokojnie, wiemy, że budżet takich zawodów bywa mocno ograniczony. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka pomysłów, które z pewnością zrobią wrażenie na uczestnikach i dyrekcji a ich realizacja nie jest droga!

Nagrody na zawodach szkolnych – puchary czy medale?

Puchar czy medal? Jak najlepiej uhonorować zwycięzców szkolnych zawodów? Jeżeli są to dyscypliny jednoosobowe, to wystarczy medal, ale dodatkowy puchar za pierwsze miejsce na pewno zrobi dobre wrażenie. W wypadku zawodów dyscyplin drużynowych podstawą jest jednak puchar dla drużyny oraz medal dla każdego zawodnika. Ile kosztują puchary sportowe na zawody szkolne? Ich cena nie jest wysoka – to zazwyczaj kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Koszt medalu to od kilku do kilkunastu złotych.

Niech zaproszeni zawodnicy poczują się jak u siebie w domu!

Zadbaj o poczucie komfortu zaproszonych drużyn – to osoby z innych szkół, które niekoniecznie muszą wiedzieć, gdzie na terenie Twojej placówki znajduje się boisko, szatnie dla zawodników czy sala gimnastyczna. Dlatego zadbaj o odpowiednie oznaczenie terenu szkoły. Wydrukuj drogowskazy ze strzałkami i oznacz miejsca zawodów. Dobra praktyka jest zaprojektowanie i wydrukowanie prostej mapki z najważniejszymi informacjami. Kolejny ciekawy pomysł to wyznaczenie przewodników wśród uczniów – niech Wasi goście poczują się godnie przyjęci i otoczeni opieką.

Gadżety z nazwą szkoły i zawodów

Dobrym pomysłem jest również przygotowanie gadżetów z nazwą lub herbem szkoły oraz nazwą zawodów. Mogą być to na przykład kubki termiczne, długopisy lub windery. Windery to flagi reklamowe w kształcie skrzydła, na które można nanieść projekt graficzny. Jeżeli zdecydujesz się na zakup flag reklamowych, to zadbaj o to, aby można było ich użyć w przyszłości, dlatego nie umieszczaj na nich daty zawodów. Kubki termiczne mogą być dodatkową nagrodą, długopisy dobrze rozdać wszystkim uczestnikom zawodów. Jakie jeszcze gadżety warto przygotować? Możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie – mogą być to na przykład plecaki-worki lub okulary przeciwsłoneczne z logiem szkoły czy zawodów, lub obrandowane gumki do mazania. Dobrze jedynie, jeżeli nie będą to stricte gadżety imprezowe – no, chyba że są to zawody odbywające się na koniec roku szkolnego, wszyscy zawodnicy mają ukończone 18 lat, a w beer ponga zagrają poza terenem szkoły :)