W ciągu roku pojawia się naprawdę wiele okazji, podczas których zastanawiamy się czym obdarować kogoś bliskiego. Urodziny, imieniny - to zaledwie przykłady takich okoliczności. Poniżej prezentujemy kilka niezobowiązujących i niedrogich pomysłów na prezent dla osób w każdym wieku!

Zapalniczka z grawerem - gustowny gadżet palacza

Jeżeli wiesz, że Twój potencjalny beneficjent pali papierosy - dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w spersonalizowany prezent. Przykład stanowi tutaj np. zapaliczka z grawerem, np. imieniem lub ważną datą czy dedykacją. Z pewnością osoba obdarowana doceni ten gest i będzie chętnie korzystać z tego akcesorium! Jeżeli zdecydujesz się na takie personalizowane prezenty - weź pod uwagę, że ich przygotowanie może wymagać nieco więcej czasu niż standardowy produkt. Warto o tym pamiętać i zaplanować zakupy z odpowiednim wyprzedzeniem!

Zestaw do kaligrafii - sztuka pięknego pisania jest znowu w modzie!

Okres wakacji to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji warto zaktywizować swoją pociechę do zajęć, z którymi nie ma do czynienia na co dzień. Należy także wspomnieć o tym, aby szukać u dziecka zainteresowań odbiegających od przesiadywania przed komputerem. Możesz to osiągnąć np. kupując startowy zestaw do kaligrafii - będzie się z tym wiązało kilka zalet, o których warto wspomnieć. Jedną z nich jest odpoczynek dziecięcych oczu od wszechobecnych monitorów - telefonów, laptopów czy tabletów. Zabawa w świecie offline może być równie angażująca! Kolejny aspekt dotyczy tego, że Twoja pociecha będzie się w ten sposób uczyć cierpliwości. Zwieńczeniem tych starań będzie ostatecznie nauka ozdobnego pisania! To trudna, ale ceniona sztuka, dlatego warto wykorzystać czas wakacji na ćwiczenie takiej umiejętności.

Wyspa dinozaurów - gra dla całej rodziny!

W ostatnich latach można zauważyć, że ogromną popularnością cieszą się planszówki. To doskonała okazja do tego, aby zintegrować się z dziećmi. Pokazywanie alternatyw wobec spędzania czasu w sieci z pewnością przyniesie pozytywne rezultaty! Po jakie tytuły warto sięgnąć? Wyspa dinozaurów - gra jest dedykowana dla małych i dla dużych! Z pewnością sprawdzi się w ramach międzypokoleniowej rozrywki. Przed Wami długie godziny spędzone na angażującej zabawie!

Powyższe sposoby powinny przypaść do gustu szczególnie tym osobom, które szukają kreatywnych pomysłów na podarunek dla kogoś bliskiego. Która z opcji najbardziej przypadła Ci do gustu? A może stało się to inspiracją do wymyślenia innego wariantu prezentu?