Każdy z nas marzy o swoich własnych czterech ścianach. Ważne, aby były przestronne, funkcjonalne i bezpieczne. Jak o to zadbać? Podpowiadamy!

Nie musisz radzić sobie sam!

Istnieją na rynku firmy, które od lat zajmują się projektowaniem domów marzeń. Nieważne, czy chodzi o domy jednorodzinne piętrowe, czy parterowe, z garażem, a może bez; projekty małych domów oraz sporych willi. Pozwól zaprojektować swój dom specjalistom, a zadbają oni nie tylko o przestrzenność i ergonomię powierzchni użytkowej, ale dopasują się do Twoich wymagań odnośnie stylu (na przykład jeśli lubisz nowoczesne, przeszklone domy-bryły z tarasem) oraz zadbają o inne aspekty. Jakie?

Chociażby o istotne kwestie bezpieczeństwa. Firmy zajmujące się projektowaniem domów dobrze znają wszelkie istotne kwestie prawne oraz obowiązkowe elementy konstrukcji zapewniające bezpieczeństwo ich użytkownikom. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w Twoim domu znajdą się chociażby odpowiednie przewody przeciwpożarowe oraz inne zabeczenia chroniące Twoje gospodarstwo. Ponadto możesz zdecydować się na drobne projekty stworzone z myślą o Tobie, którymi nie będzie mógł się pochwalić żaden sąsiad. Prototypy konstrukcji do domu bądź ogrodu zostaną stworzone po szczegółowej konsultacji z Tobą.

Aranżacja – samodzielnie czy z pomocą?

Jeżeli wiesz już, jak będzie wyglądał Twój dom marzeń z zewnątrz i jak zaprojektowana będzie jego instalacja elektryczna, czas na zastanowienie się nad kwestiami wykończeniowymi. W przypadku podłogi postawić na panele, parkiet, a może kafle? Na ścianie cegła, imitacja cegły, a może efektowne i nowoczesne panele 3D? Wybór jest ogromny, dziś na rynku znajduje się mnóstwo urokliwych rozwiązań, które aż proszą się, by je wykorzystać. Jednak nie możemy postawić na wszystkie naraz, inaczej nie zapanujemy nad takim chaosem. Jeżeli więc nie mamy doświadczenia w utworzeniu spójnych kompozycji, poprośmy o pomoc specjalistów, określając im własne upodobania. To, czy kręci nas styl minimalny, industrie, skandynawski, klasyczny czy glamour.

A co, jeśli nie znasz tych wszystkich stylów? Rozejrzyj się za inspiracjami i poszukaj informacji w sieci. Tam znajdziesz nie tylko objaśnienia poszczególnych stylów, ale także dane teleadresowe firm zajmujących się projektowaniem domów oraz wnętrz. Powodzenia!