Rozpoczęcie roku szkolnego, dobre wyniki w nauce - to idealna okazja do wręczenia upominku. Prezent dla ucznia powinien być przede wszystkim praktyczny oraz taki, który uczeń będzie mógł wykorzystać w trakcie nauki. Upominek to dodatkowa dawka motywacji, kiedy wakacje dobiegają końca, a pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź pomysły na prezent dla ucznia!

Ciekawa książka

Świetnym pomysłem na prezent dla ucznia jest książka o tematyce, którą interesuje się osoba, którą chcemy obdarować. Dzięki temu nie tylko przyczynimy się do poszerzenia wiedzy, ale również pokażemy, że wiemy, jakie są jego zainteresowania, co z pewnością zostanie pozytywnie odebrane. Mogą to być książki o tematyce historycznej czy przyrodniczej. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju poradniki, jak efektywnie się uczyć. Może to być również książka o tematyce rozrywkowej, na przykład science-fiction. Dzięki temu uczeń będzie mógł nieco zrelaksować się, odpocząć od nauki i świetnie się bawić. Warto znaleźć internetowy sklep z książkami, gdzie dostaniemy ogromny wybór książek dla każdego, a zamówienie trafi prosto do naszego domu.

Pióro wieczne

Nie wszyscy uczniowie podchodzą optymistycznie do obowiązków szkolnych, dlatego ważne jest aby od początku zaszczepić w nich chęć do nauki, a także urozmaicić im ten proces. Dobrym pomysłem na prezent może okazać się pióro wieczne. Sprawdzi się idealnie do nauki pisania, ponieważ pisze się nim wygodnie i miękko. Dodatkowo, jest to prezent, który będzie towarzyszył uczniowi bardzo długo. Aby tak się stało, potrzebne będą naboje oraz wymienna stalówka, czyli metalowa końcówka pióra. Zazwyczaj pióro wieczne możemy zakupić w eleganckim futerale, a miłym gestem z pewnością okaże się spersonalizowany grawer. Nauka pisania takim sprzętem z pewnością będzie o wiele przyjemniejsza. Dla starszych uczniów idealnie sprawdzą się również długopisy z grawerem.

Dla artysty

Wspieranie edukacji dziecka to nie tylko pomoc w nauce matematyki czy języka obcego, ale również pomoc w rozwijaniu jego pasji. Dlatego idealnym pomysłem na prezent mogą okazać się gadżety, które pozwolą na doskonalenie zainteresowań ucznia. Świetnym prezentem dla ucznia z artystyczną duszą mogą okazać się ołówki z nadrukiem. Powinniśmy wybrać takie, o różnej twardości, które okażą się pomocne na przykład w nauce szkicowania. Dodatkowo, spersonalizowany nadruk sprawi, że prezent z pewnością spodoba się każdemu uczniowi!

Wybór prezentu dla ucznia wcale nie musi być trudny. Wystarczy zastanowić się nad zainteresowaniami osoby, którą chcemy obdarować, a z pewnością prezent okaże się strzałem w dziesiątkę!