Myślałeś już, jak spędzisz nadchodzące wakacje? Chcesz wyjechać czy zostać w mieście? Interesuje Cię wypoczynek aktywny, a może planujesz poświęcić cały urlop na błogie nicnierobienie i wygrzewanie się na słońcu? Dziś przedstawmy Ci skrajnie różne możliwości. Zdecyduj, która do Ciebie przemawia. Zaplanuj trasę turystyczną lub wyposaż ogród w wygodne leżaki. :-)

Kiedy wszyscy jadą na zachód i południe, Ty wybierz wschód!

Atrakcyjne wakacje to nie tylko te spędzone w popularnych krajach położonych na zachodzie i południu. Zapewne nigdy dotąd nie zwiedziłeś krajów położonych na wyciągnięcie ręki, tyle że na wschód. Możesz tłumaczyć, że powstrzymywał Cię brak paszportu bądź konieczność uzyskania wizy. W porządku, to rozsądne argumenty. Ale jednocześnie wymówki. W 2020 roku mówimy im: nie!

Jest wystarczająco wcześnie, by zadbać o paszport i wizę do wakacji. Sprawdź, jak "działają" wiza do Rosji bądź wiza do Białorusi. Ile kosztują, jakich dokumentów wymagają, w jakim miejscu się je wyrabia? A może pociąga się daleki Zachód i potrzebna Ci wiza chińska? Pamiętaj, że podróż do Azji wymaga dodatkowo konsultacji lekarskiej i szczepień.

Aktywne wakacje: rowerem dookoła województwa lub Polski

Z podziwem słuchałeś opowieści kumpla, jak to podczas ostatniego urlopu zwiedził miasto, województwo, a nawet całą Polskę dzięki sile mięśni i rowerowi? Przemierzenie kraju rowerem brzmi nieco strasznie, ale też ekscytująco. Jeżeli nie masz kondycji, w tym roku lepiej sobie odpuść. Zacznij jeździć, by plan wykonać w przyszłym roku!

Jak przygotować się do długodystansowej wyprawy rowerem? Podstawa to regularne treningi: po kilka godzin parę razy w tygodniu. Pamiętaj, by wyposażyć rower w niezbędną ochronę, np. oświetlenie rowerowe Lezyne. Bezpieczeństwo na drodze jest nie mniej ważne niż kondycja. Warto też wyposażyć się w coś do przewożenia wody, przekąsek, bluzy na wieczór, portfela i telefonu, np. plecaki rowerowe Deuter.

Nie na szosie? To może na rzece!

Nie przepadasz za jeżdżeniem na rowerze, bo w Twoim mieście nie ma ścieżek rowerowych, denerwują Cię zakorkowane ulice albo zniechęcają zanieczyszczenia? A może zainteresuje Cię podróżowanie... rzekami?

Spływów kajakowych możesz szukać pod kątem rzeki: spływ kajakowy Warta, Wisła, Odra, Bóbr itd., albo ze względu na miasto: spływy kajakowe Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław... Kajak da się też wypożyczyć na zaledwie parę godzin, raczej rekreacyjnie niż sportowo. Sprawdź ofertę najbliższej miejskiej wypożyczalni sprzętu wodnego!

Leniwy urlop i pełen relaks

Nie chcesz podróżować do innych krajów ani podejmować aktywności fizycznej? A zatem przygotuj idealne miejsce do wypoczynku biernego: ogród, taras, balkon. Leżaki ogrodowe, bezprzewodowe głośniki odporne na wodę, stoli lub stabilną tacę na coś do picia i jedzenia. Wydziel w ogrodzie strefę ciszy, w której będziesz mógł się opalać, czytać książki, drzemać. Wybierz leżak składany, jeśli strefa relaksu nie może być stała, bo dysponujesz małym ogrodem i dzielisz przestrzeń z pozostałymi domownikami.

Będziesz wypoczywał na tarasie lub balkonie? Kawa świeżo palona, np. energetyzująca i aromatyczna Arabika, to coś, od czego zaczniesz każdy dzień. Zaopatrz się w wygodne meble tarasowe i parasol. Wieczorem wrócisz tu, by wypić chłodnego drinka, obserwując zachód słońca.

I jak, co który sposób spędzania wolnego czasu do Ciebie przemawia? :-)