Wybór odpowiedniego prezentu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy chcemy obdarować bliską nam osobę i chcielibyśmy, aby prezent był wyjątkowy i niebanalny. Świetnym pomysłem będzie wykonanie prezentu własnoręcznie. Nie trzeba mieć wysokich zdolności plastycznych, aby stworzyć oryginalny, samodzielnie wykonany prezent, który zachwyci bliską osobę. Sprawdź pomysły!

Album ze zdjęciami

Idealnym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent będzie album ze wspólnymi zdjęciami. To świetna pamiątka, a także pomysł na upominek od serca, który z pewnością zachwyci i wzruszy osobę, którą chcemy obdarować. Przede wszystkim powinniśmy wybrać zdjęcia, które chcemy umieścić w albumie i wywołać je. Świetnym pomysłem będzie także podpisanie każdego ze zdjęć i przywołanie zabawnych wspomnień z nim związanych. Aby prezent był jeszcze bardziej wyjątkowym, to dobrym rozwiązaniem będzie własnoręczne wykonanie okładki albumu. Wystarczy jedynie znaleźć posiadający ozdobne artykuły sklep. Decoupage jest sztuką zdobienia, które świetnie sprawdzi się do wykonania okładki albumu. Polega ona na przyklejaniu ozdobnych papierów i serwetek, a następnie wielokrotnym malowaniu ich lakierem. To technika, z którą poradzą sobie nawet osoby nie posiadające nadzwyczajnych zdolności plastycznych.

Prezent dla członka rodziny

Wybór prezentu, który zachwyci osobę, którą chcemy obdarować, a także będzie nawiązywał do więzi rodzinnych to niełatwe zadanie. Dlatego świetnym pomysłem będzie drzewo genealogiczne na prezent. To świetny pomysł na wyjątkowy i dedykowany upominek dla najbliższej osoby. W sieci możemy znaleźć wiele firm, które oferują wykonanie drzewa genealogicznego z drewna. Naszym wkładem możemy być natomiast wykonanie ozdobnej ramki na drzewo. Możemy ozdobić ją ciekawym malunkiem za pomocą farb czy wykorzystać dekoracyjne tasiemki lub tkaniny. Taki upominek świetnie sprawdzi się jako ozdoba na ścianę, szafkę czy kominek.

Ceramika handmade

Ciekawym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent będzie podarowanie samodzielnie ozdobionej filiżanki czy talerzyka wykonanego z ceramiki. W tym przypadku potrzebne będzie białe naczynie, a także zakupienie specjalnych farb do ceramiki i porcelany. Tego typu artykuły dla plastyków z pewnością znajdziemy w sklepie internetowym. Wykonanie własnoręcznej ozdoby na ceramicznej filiżance nie jest prostym zadaniem, ale z pewnością okaże się niezwykle wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby.