Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Aby uniknąć przedświątecznej gorączki - warto wykorzystać ten czas na poszukiwania naprawdę przemyślanych podarunków dla najmłodszych. Poniżej kilka podpowiedzi na ekonomiczne i trafione prezenty!

Kredki i ołówki z nadrukiem rozwiną kreatywność

Nie od dziś wiadomo, że większość dzieci lubi rysować. Warto podjąć wszelkie możliwe działania, które pozwolą najmłodszym ćwiczyć się w sztuce rysunku. Kolorowe kredki jak i ołówki z nadrukiem mogą być jedną z propozycji świątecznych upominków, które z pewnością zostaną wykorzystane! Wspólne rysowanie może być pretekstem do aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem.

Ożyw zapomnianą sztukę kaligrafii

Chyba każdy z nas pamięta eleganckie i staranne pismo, jakie praktykowali nasi dziadkowie. Sztuka takiego ozdobnego i  pięknego pisania, czyli kaligrafia nie jest już tak powszechna jak w minionych dekadach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po taki podstawowy zestaw do kaligrafowania i wspólnie z dzieckiem odświeżyć te dobre praktyki! Nauka cierpliwości to niejako efekt uboczny, który wynika z ćwiczenia ozdobnego pisania. To także doskonała okazja do tego, aby spędzić czas z dzieckiem na wspólnych zajęciach.

Gry planszowe - wybierz choć jeden z dostępnych tytułów!

Planszówki od dekad cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto zatem sięgnąć po tytuły, przy których świetnie będzie bawić się cała rodzina. Wyspa dinozaurów gra planszowa to idealny pomysł na upominek dla dziecka - taka rodzinna forma spędzania wolnego czasu na wspólnych aktywnościach jest na wagę złota w dzisiejszym zabieganym świecie. Warto zatem postawić na takie upominki, które będą aktywizować nie tylko dzieci, ale i rodziców i innych członków rodziny czy gości do wspólnej zabawy.

Przemyślany upominek może urozmaicić czas wolny najmłodszych beneficjentów

Powyżej przytoczyliśmy trzy propozycje prezentów, które powinny przypaść do gustu zarówno tym młodszym, jak i starszym dzieciom. Zebraliśmy przykłady ekonomicznych prezentów na każdą kieszeń. Sprawienie dziecku przyjemności wcale nie musi być równoznaczne z koniecznością przeznaczenia na upominek pokaźnych kwot. Liczy się pomysłowość i gest, a także dopasowanie podarunku do zainteresowań i wieku dziecka. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę - kolejki w sklepach, wydłużony czas oczekiwania na realizację zamówienia, ewentualne braki w asortymencie - warto tego uniknąć i zacząć wcześniejsze poszukiwania prezentów dla najmłodszych.