Zimowy czas może być dla niektórych dzieci źródłem mniejszych możliwości jeśli chodzi o zapewnienie rozrywek i zabaw. Poniżej prezentujemy trzy propozycje na spędzanie czasu ze swoją pociechą. Wystarczy odrobina kreatywności i chęci!

Postaw na jakościowe ołówki z nadrukiem

Warto od najmłodszych lat rozwijać dziecięcą kreatywność i nakłaniać do rysowania. Do tego celu wystarczą nawet tradycyjne ołówki z nadrukiem - wykorzystaj te narzędzia, które już masz pod ręką! Bazę stanowi tutaj pomysł i odpowiednia motywacja. Takie wspólne rysowanie wraz z dzieckiem będzie stanowiło doskonałą przestrzeń do zintensyfikowania więzi. Nic tak nie zbliża jak wspólne podejmowanie aktywności. Rysowanie to czynność, która ma wiele zalet - pomaga rozwijać wyobraźnię, uczy cierpliwości i zapewni wiele radości!

Kaligrafia - zapomniana sztuka, którą warto reaktywować!

Kaligrafia to sztuka pięknego, ozdobnego pisania. Zapewne wiele z nas pamięta takie staranne pismo jakim posługiwali się nasi dziadkowie czy pradziadkowie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wraz z dzieckiem wrócić do tej sztuki. Obecnie coraz więcej dokumentów wypełniamy na komputerze składając jedynie swój podpis na wydruku. Taka nauka razem z pociechą będzie doskonałą okazją do uzyskania korzyści nie tylko dla dziecka, ale i dla dorosłego. Warto tutaj wyposażyć się w zestaw składający się z podstawowych akcesoriów, które ułatwią praktykowanie tej sztuki.

Gra planszowa Wyspa dinozaurów to rozrywka dla całej rodziny!

Z całą stanowczością można stwierdzić, że gry planszowe przeżywają obecnie swój renesans i wracają do łask. Jeżeli zatem chcesz zapewnić zarówno dziecku jak i pozostałym członkom rodziny rozrywkę na długie godziny - Wyspa Dinozaurów gra planszowa będzie doskonałym wyborem! Mogą tu świetnie bawić się zarówno dzieci jak i dorośli. Taka uniwersalna forma rozrywki spowoduje, że wszyscy będą mogli aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić. To międzypokoleniowa zabawa!

Jaką aktywność wybierasz?

Powyższe trzy propozycje to zaledwie kilka przykładów, które pomogą znaleźć odpowiedni wariant dla swojej pociechy. Długie zimowe wieczory wcale nie muszą być nudne i nijakie - wystarczy uruchomienie wyobraźni, aby stworzyć ciekawe i angażujące zajęcia razem ze swoją pociechą. Zapewnienie takich kreatywnych zabaw pozwoli zapobiec sezonowemu znudzeniu. W oczach dziecka staniesz się także kreatorem porywających zajęć. To wcale nie wymaga dużego nakładu sił ani funduszy! Wybierz choć jedną z tych podpowiedzi i przetestuj ze swoim dzieckiem!