Ktoś z twoich bliskich niedługo przechodzi na emeryturę i chcesz zrobić mu wyjątkowy prezent? Fantastycznie! Dziś podpowiemy, jaki upominek dla emeryta nie tylko go ucieszy, ale również rozwinie i pomoże odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest obudzenie w obdarowywanej osobie nowej pasji.

Duża ilość wolnego czasu

Jak wiadomo, świeżo upieczeni emeryci muszą zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Na początku jest ekscytacja i radość, ponieważ wreszcie można odpocząć, a zawodowe obowiązki nie zajmują już większej części dnia. Po kilku miesiącach przychodzi jednak często czas refleksji i zwykłego znudzenia. Co robić z tak dużą ilością wolnego czasu? Wówczas najlepiej postawić na nowe hobby, które całkowicie pochłonie seniora! Podróże, muzyka, a może robótki ręczne? Odwiedź sklep decoupage, muzyczny lub biuro podróży i zaszczep w bliskiej ci osobie nową pasję! Jeśli dodatkowo znajdziesz czas, aby wspólnie dzielić ją z seniorem, zapewnisz mu podwójne szczęście!

Kreatywne zajęcie

Jeśli chcesz pomóc bliskiej ci osobie, która przechodzi na emeryturę, pokaż jej jakie możliwości niesie współczesna rzeczywistość! Emerytura to doskonały czas, aby nauczyć się czegoś całkowicie nowego. Najlepiej postawić na manualne, kreatywne zajęcia, które będzie można wykonywać w domowym zaciszu (np. w okresie zimowym). Możesz kupić gry planszowe, puzzle, artykuły dla plastyków czy zestaw do szydełkowania. Możliwości jest naprawdę wiele! Latem warto namówić seniora na aktywność fizyczną, np. piesze wycieczki, rower, basen lub niezwykle popularny nordic walking. Ważne, aby nie zostawiać seniora samego i zagubionego, bez możliwości rozwoju!

Badanie losów i historii rodu

Wiele starszych osób jeszcze w trakcie aktywności zawodowej obiecuje sobie, że na emeryturze zajmie się badaniem historii swojej rodziny. Jest to w dzisiejszych czasach o wiele prostsze, głównie za sprawą dostępu do informacji zawartych w sieci. Istnieją nawet specjalne portalu internetowe, które pomagają w stworzeniu własnego drzewa rodzinnego. Jeśli bliska ci osoba również wspominała o podobnych planach, zdecydowanie warto jej pomóc i podarować drzewo genealogiczne na prezent Takie drzewo można w dalszej kolejności uzupełniać, a następnie oprawić w ramę i wyeksponować na ścianie mieszkania. Do drzewka możesz również dołączyć książki i poradniki na temat badania i analizowania losów własnego rodu. Taki upominek z pewnością ucieszy obdarowywanego seniora i wzbudzi jego ekscytację!