Kiedy pod koniec sierpnia dzieciaki szaleją na obozach i półkoloniach, rodzice rozpoczynają swój marsz po sklepach papierniczych. W końcu już za kilka dni ich pociechy znowu ruszą do szkoły i muszą być one we właściwy sposób przygotowane na wszystko, co może je tam spotkać. Mowa tutaj zarówno o wyposażeniu, jak również samych umiejętnościach.

Co powinno znaleźć się w piórniku?

Z biegiem lat w szkole piórnik staje się zbędny. Niektórzy uczniowie szkół średnich przychodzą na lekcje nawet bez długopisu, z dwoma zeszytami do wszystkiego. Nie da się jednak ukryć, że w czasach podstawówki takie podejście nie miałoby prawa bytu. Wymagane były bardzo dobrze wyposażone piórniki z wieloma przedmiotami, których nigdy w życiu nie mieliśmy okazji wykorzystać. Jasne, ołówki z nadrukiem i linijka wydatnie przydawały się w trakcie zajęć z matematyki czy też techniki, nie wspominając o długopisie do pisania na wszystkich przedmiotach. Warto zwrócić uwagę na fakt braku sensu i logiki w używaniu takich akcesoriów jak kątomierz. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy większość rzeczy technicznych robimy oraz projektujemy w specjalnych programach komputerowych.

Umiejętności przydatne w szkole i w życiu

Trzeba pamiętać o jednej, bardzo istotnej rzeczy. Nie każda lekcja przyda nam się w stu procentach w przyszłości. Jeżeli chcemy zajmować się finansami, to skład komórki w ciele człowieka nie będzie nam do niczego pomocny. Zdarzają się jednak takie umiejętności, które wydatnie ułatwią nam życie. Jedną z nich jest kaligrafia. Cały czas bardzo duża część osób ma bardzo duża potrzebę robienia ręcznych notatek. Widać to po ciągle popularnych kalendarzach i ich rosnącej z roku na rok sprzedaży. Trudno jednak rozczytywać swoje bazgroły, jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrze napisać pojedynczych wyrazów. Z tego powodu warto skupić się od początku na pisaniu poprawnie oraz starannie.

W czasie wolnym

Rzecz jasna nie samą szkołą dziecko żyje. Spędzanie czasu ze swoim maluchem nie powinno przebiegać na siłę. W końcu ma on swoich kolegów na szkolnym boisku, a w dzisiejszych czasach także w internecie. Nie ma co walczyć ze światowymi trendami, tylko spróbować zachęcić dziecko do rodzinnego spędzenia popołudnia czy weekendu. W tym mogą wydatnie pomóc różne zabawy. Statki pirackie, podbój świata, wyspa dinozaurów - gra planszowa w dzisiejszych czasach może mieć bardzo różną tematykę. Nie tylko ma ona wzmocnić relacje między członkami rodziny, ale również dostarczyć dużo ciekawej wiedzy przez zabawę.