Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje – powiedział A. de Saint – Exupéry. Doskonale wiedzą o tym osoby, które planują ślub, a co za tym idzie, wspólne życie. Coraz częściej też decydują się na oryginalne wesela na przykład w stylu rustykalnym. Przeczytaj, jakie zalety ma wyprawienie przyjęcia w tym stylu!

Wesele w stylu rustykalnym – jakie ma zalety?

Proste, pełen naturalnych akcentów i minimalistyczne – właśnie takie jest przyjęcie rustykalne. Wesele w stylu rustykalnym nawiązuje do naturalnego życia inspirowanego wiejskim klimatem. Taki styl wesela charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, wiklina i len, a także prostymi formami.

Podczas wesela w stylu rustykalnym często używa się dekoracji, takich jak jutowe girlandy, ręcznie wykonane kwiaty, świeże owoce i warzywa, a także dekoracje z gałęzi i liści. Wszystko jest proste, pozbawione zbędnych dodatków i nadmiaru dekoracji. Charakterystyczne dla tego stylu są ozdoby lekkie i minimalistyczne, czyli kute elementy metalowe, lampki w słoikach, a także świeczniki wykonane z drewna. Wesele rustykalne to zatem świetny wybór dla par, które mocno cenią prostotę, naturalność i sielski klimat w niekonwencjonalnym tonie.

Zaproszenia rustykalne – jak wyglądają?

Jednym z elementów wesela rustykalnego są piękne zaproszenia ślubne rustykalne, które charakteryzują się prostymi formami, naturalnymi materiałami oraz ozdobami nawiązującymi do natury i sielanki. Takie zaproszenia powstają na przykład z materiałów typu papier kraftowy, tektura lub pergamin. Wiele z nich wykonuje się też na ekologicznym papierze. Cechują je minimalistyczne ręcznie wykonane elementy dekoracyjne na przykład z suszonych liści czy jutowe sznurki.

Teksty na zaproszeniach w stylu rustykalnym nawiązują do wiejskiego klimatu. Proste, minimalistyczne, urocze – te elementy są idealnym wyborem dla par, które chcą zaprosić swoich gości na uroczystość ślubną w niekonwencjonalnym stylu, pełnym naturalności i prostoty. Taki styl zaproszeń wprowadzi takżę gości w klimat wesela, co sprawi, że będą zachwyceni spójnością każdego elementu.

Zaproszenia rustykalne – gdzie kupić?

Piękne zaproszenia w stylu rustykalnym bez trudu kupisz online – masz przebogaty wybór tych elementów w różnej stylistyce. Co ważne, da się je spersonalizować w wielu szczegółach na przykład jeśli chodzi o rodzaj pisma, wielkość czy dodatki w postaci wstążek oraz innych elementów. Dlatego właśnie zakup zaproszeń rustykalnych online to trafna decyzja!