Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Znacznie szybsze zachody słońca oraz coraz chłodniejsze wieczory to wyraźny sygnał, że w naszych życiach niedługo po raz kolejny pojawią się te same, chociaż zupełnie nowe obowiązki. W jaki sposób należy przygotować się na rozpoczynający się pierwszego września rok szkolny?

Dobrze wyposażony piórnik

Liceum oraz studia cechują się niezwykle ograniczoną liczbą materiałów. Ma na to wpływ większa odpowiedzialność spoczywająca na samym uczniu, a nie na rodzicach i nauczycielach. W podstawówce sprawy wyglądają nieco inaczej. Musimy przygotować nasze pociechy na wszystkie ewentualności i właśnie dlatego liczba przyborów szkolnych w niektórych przypadkach może wydawać się wręcz horrendalna. Flamastry, pisaki, ołówki z nadrukiem - to wszystko powinno się znaleźć w dobrze wyposażonym piórniku. Oprócz tego nie można zapomnieć o największej zmorze wszystkich uczniów, czyli o przyborach geometrycznych. Chociaż ekierka i cyrkiel przydają się może na trzech zajęciach z matematyki w semestrze, to jednak musimy posiadać je w swoim arsenale każdego dnia.

Zajęcia dodatkowe

Kolejna trudna kwestia, z którą rodzice muszą się zmierzyć. Spotkanie się po środku z wymaganiami dotyczącymi grafiku z preferencjami własnego dziecka przypomina rozbrajanie miny przez sapera. Znalezienie złotego środka naprawdę stanowi ogromne wyzwanie, przez co tak trudno znaleźć idealne rozwiązanie. A przecież mamy mnóstwo różnych zajęć, które warto w jakiś sposób przekazać własnemu dziecku. Nauka języków obcych, aktywności sportowe, a nawet kaligrafia - to wszystko nasze pociechy powinny uskuteczniać poza standardowymi zajęciami w szkole. Należy również pamiętać, że w przypadku mało satysfakcjonujących wyników w nauce konieczne jest znalezienie korepetytora, który pomoże podciągnąć oceny do góry.

Czas wolny z rodziną

W całym szale związanym z zajęciami w szkole nie można zapominać o spędzaniu jak najwięcej wolnych chwil z najbliższymi. Czasami trzeba przysiąść nad lekcjami, jednak warto również umieć oderwać się od codziennych obowiązków i sprawić, że dziecko wciąż będzie czuło się dobrze we własnym domu. Warto również zastanowić się nad ulubionym hobby naszych smyków. Lalki Barbie, Galaktyczne Imperium, Wyspa Dinozaurów - gra planszowa o odpowiedniej tematyce pozwala nie tylko na wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka, ale również zapoznanie się z jego pasją i możliwość znalezienie wspólnych tematów do rozmowy.